Lot No.: 1821
Szpada paradna, francuska
stal, brąz złocony, drewno hebanowe; dł. głowni 80,8 cm, dł. całk. 94,5 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Francja, XIX w.
Głownia stalowa, trójgranna; na trzech wklęsłych powierzchniach zdobiona trawionymi floraturami. Jelec z brązu złoconego, krzyżowo-kabłąkowy z nieruchomą tarczką w kształcie tarczy Amazonek, zdobioną gałązkami lauru i dębu, ze ślepym kartuszem pod koroną królewską opasanym zwiniętą trąbką sygnałową. Kabłąk dekorowany również gałązkami lauru i dębu. Głowica w formie renesansowego hełmu z pióropuszem i palmetą z tyłu. Rękojeść w okładzinach hebanowych, karbowanych.