Lot No.: 823
Krater ze scenami bachicznymi
brąz złocony; drewno; wys. 35,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
brąz złocony; drewno; wys. 35,5 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 20,2 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
Podstawa w formie kwadratowej plinty, wypełnionej od spodu deseczką. Stopa kolista w kimationowym pierścieniu. Trzon krótki, z talerzową przewiązką, również zdobną kimationem. Korpus cylindryczny, od spodu puklowany. Na brzuścu półplastyczna dekoracja z korowodem bachicznym: z jednej strony dwie bachantki i młodzieniec z tyrsem - pląsający wokół ołtarza z popiersiem Bachusa.
Z drugiej strony - tańczące dwie pary -nimfy z satyrami o koźlich nogach. Uchwyty krateru ażurowe, uplecione z winnej łozy, z liśćmi i gronami.