Lot No.: 213
Trzy postacie spod krzyża: Maria, Jan, Maria-Magdalena
drewno polichromowane, szkło (oczy);
Włochy, XIX-XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Maria - wys. 43 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 14,5 cm;
Jan - wys. 44,5 cm, szer. 19 cm, głęb. 14,8 cm;
Maria-Magdalena - wys. 29,5 cm, szer. 19,7 cm, głęb. 14 cm.
Włochy, XIX-XX w.
Postacie w dramatycznych gestach, w bogato zdobionych kwiecistym wzorem, złoconych szatach i drapowanych płaszczach, z inkrustowanymi, szklanymi oczami: Maria i Jan stojący, Maria-Magdalena klęcząca, o długich włosach opadających na plecy.
Ubytki: jedno oko Marii tkwi wewnątrz rzeźby; brak małego palca lewej ręki Marii, trzech palców lewej ręki Magdaleny, dwóch palców lewej ręki Jana.