Jakub CZYSZCZOŃ (ur. 1983)
Lot No.: 416
Bez tytułu, 2007
olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie:, na krośnie: CZYSZCZOŃ : 07 :.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
olej, płótno; 50 x 60 cm;
Absolwent wydziału Grafiki Komunikacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2005 roku zdobył stypendium zagraniczne w Hogeskole i Oslo w Norwegii, gdzie zajmował się instalacją i rysunkiem. Reprezentant słynnego poznańskiego Stowarzyszenia Starter. Typowany przez Krzysztofa Masiewicza i Piotra Bazylko jako jeden z piętnastu najbardziej intrygujących polskich artystów najmłodszego pokolenia. Ma na swoim koncie kilka interesujących projektów. Do najciekawszych zaliczyć można projekt zamiany znaku, ikony współczesnej kultury, napisu Hollywood. W wyniku zmiany symbolu przemysłu filmowego, pojawiają się nowe znaczenia tego symbolu, takie jak Holocaust, Holly- Father czy HollySpirit. Temat logo, marki, jego znaczenia w kulturze masowej, to główny temat jego zainteresowań artystycznych. (źródło: artinfo.pl)
2 200 zł