Bartek OTOCKI (ur. 1978)
Lot No.: 405
Z cyklu: Yang!, 2018
olej, płótno; 100 x 100 cm;
opisany na blejtramie: BARTEK OTOCKI Z CYKLU "YANG!" 2018.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
olej, płótno; 100 x 100 cm;
„Cykl YANG! to poszukiwania, w których splatają się dwa równolegle prowadzone wątki: kontynuacja zaczętej jeszcze w serii „Portrety pamięciowe” koncepcji obrazu, który patrzy na widza oraz wprowadzenie w jego obręb obcego, całkowicie obojętnego elementu geometrycznego. Zazwyczaj przybiera on formę kolistą i jest symetryczny do krawędzi obrazu. Pełni funkcję scalającą - czyni pozostałe elementy jednością. Jest też rodzajem pretekstu do konfrontowania różnorodnych, pozornie sprzecznych wątków tematycznych i tym samym wspomaga proces budowania kolekcji obrazów jako spójnej narracji.” Zajmuje się malarstwem i fotografią , wielokrotny kurator i juror konkursów malarskich. Autor czterech cykli prac: „Portrety pamięciowe”, „Alchemia Iluzji”, „Czy jest bezpiecznie/Is it safe?” i „Yang!”. Uczestnik ponad 50 wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Mieszka i pracuje w Szczecinie.
5 000 zł