Lot No.: 1607
Wazon - potiche z dekoracją roślinną i scenkami w stylu dalekowschodnim
fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 34,5 cm,
Holandia, Delft(?), 2.-3. ćw. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
fajans, szkliwo cynowe, kobalt;
przetarcia drobne ubytki szkliwa na krawędziach, pęknięcia (szkliwa) w dnie, brak pokrywy;
wys. 34,5 cm, średn. podstawy 15 cm, średn. szyjki 11 cm; sygn. kob. podszkl. znak I0, i przypominający literę D
Wazon owoidalny 8-boczny, drobno kanelowany, z obręczową szyjką i stożkową stopką; wokół brzuśca podzielonego wzdłuż ośmiu krawędzi motywem kolumny z dekoracją roślinną - powtórzony 4-krotnie dwudzielny motyw dalekowschodni z pędem kwiatowym na konsoli z ptakiem i motyw skały z drzewem i biegnącą postacią; wokół szyjki szlak z liści i owalnych pól z motywem roślinnym ( lub tzw. cenne przedmioty?).