Lot No.: 609
Beczułka na wino na słupku, z reliefem: bachanalia puttów
majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe; wys. beczułki 57 cm, wys. słupka 67 cm;
Niemcy - manufaktura nieokreślona, XIX/XX - pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe, reliefy białe szkliwione(?), półmatowe, metalowy kranik, wkład terakotowy - rekonstrukcja?, kilka drobnych ubytków szkliwa na słupku i beczułce, obluzowany kranik;
wys. beczułki 57 cm, wys. słupka 67 cm,
średn. podstawy słupka 67 cm; sygn. kob. podszkl. przy wewnętrznym wrębie beczułki niewyraźna (tarcza pod koroną muralis, w tarczy zwierzę?).
Beczułka z kranikiem metalowym, z pokrywą i ceramicznym wkładem z jasnej glinki (terakoty), z tralkowym, 2-dzielnym słupkiem z kolistą, stożkową stopą. Ciemnozielone, z reliefową dekoracją szkliwionymi brązowo szlakami palmet, lancetowatych liści i kwiatowych
festonów wokół brzuśca, pokrywy i słupka oraz pasami białych reliefów z motywem puttów jedzących winogrona, bawiących się i grających na fujarce.
5 000 zł