Jerzy SKARŻYŃSKI (1924-2004)?
Lot No.: 315
Bez tytułu
olej, płótno; 145 x 114 cm.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
olej, płótno; 145 x 114 cm.
Prawdopodobnie obraz autorstwa Jerzego Skarżyńskiego (1924-2004). Malarz i scenograf teatralny, rysownik komiksowej wersji serialu o Janosiku, która do dziś intryguje ekspresją i graficznymi eksperymentami. Był członkiem II Grupy Krakowskiej, skupionej wokół Tadeusza Kantora. Projektował plakaty filmowe, teatralne i kabaretowe, robił ilustracje prasowe i książkowe. Pracował jako wykładowca na krakowskiej ASP. Został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Obrazy Jerzego Skarżyńskiego znajdują się m.in. w posiadaniu Muzeum Narodowego w Krakowie.