Lot No.: 905
Barek w stylu klasycyzującym
fornir: róża i palisander, ozdobiony intarsjami pasowymi i kwiatowymi z jaworu,
mahoniu i z tulipanowca oraz mosiężnymi okuciami; Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
w formie szafki na wysokich nóżkach, fornir: róża i palisander, ozdobiony intarsjami pasowymi i kwiatowymi z jaworu, mahoniu i z tulipanowca oraz mosiężnymi okuciami;
wys. 119,5 cm, szer. 89,5 cm, głęb. 40 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Szafka zamykana dwuskrzydłowo, z szufladą u dołu, wsparta na czterech zbieżnych, toczonych i kanelowanych nóżkach spiętych giętym krzyżakiem, fornirowana, intarsjowana. Wnętrze wyklejone taflami lustrzanymi, szlifowanymi we wzór sieciowy tworzący duże romby, z półką szklaną u góry, pulpitem u dołu, z oświetleniem.
Elegancki barek stylowy, w typie mebli francuskich z epoki Ludwika XVI. Formy i dekoracje klasycystyczne, nieprzemijająco modne od momentu pojawienia się, były chętnie wykorzystywane w meblach luksusowych, pałacowych, reprezentacyjnych.