Lot No.: 605
Wazon z dekoracją Imari
porcelana, kobalt podszkliwnie, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19,5 cm;
nie sygnowany; Chiny, XVIII/XIX w. lub pocz. XIX w.?
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
porcelana, kobalt podszkliwnie, farby naszkliwne, złocenia; wys. 19,5 cm, średn. ok.14 cm;
O owoidanym, drobno kanelowanym brzuścu, z szeroką, krótką, lekko rozchyloną szyjką wydzieloną przewężeniem; wokół brzuśca dekoracja kwiatowa kobaltowo-ceglasta, uzupełniona złoceniami, w technice „mixte”, m.in. z dwiema kompozycjami kwiatowymi i kwitnącym krzewem w prostokątnych rezerwach z wolutami, na przemian z dwiema kwiatowymi kompozycjami wpisanymi w kobaltowe pola wydzielone 3-kątnymi przestrzeniami.
Wokół podstawy kobaltowy szlak roślinnych prostokątów, przy wewnętrznej krawędzi szyjki - ceglaste pędy; reperowany przy krawędzi (retusze dekoracji malarskiej).