Paweł KORAB KOWALSKI (ur. 1974)
Lot No.: 412
Patriot, 2018
technika mieszana, akryl, olej, płótno; 181 x 181 cm
(połączone dwa płótna);
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
(połączone dwa płótna);
sygn. i dat. p. d.: PK (monogram ) / 2018 / KORAB;
opisane na odwrocie na obu częściach: PK (monogram
wiązany) 2018 / PATRIOT / PAWEŁ KORAB KOWALSKI /
180 X 180 CM TECHNIKA MIESZANA, PŁÓTNO.
Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 1999 r. dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego w pracowni prof. Juliana Pałki oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Antoniego Kowalskiego. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor 11 wystaw indywidualnych i uczestnik wielu zbiorowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Holandia, Francja). Laureat ogólnopolskiego konkursu „Obraz 2000", uczestnik XIII Triennale grafiki w Kanagawie w Japonii i wystawy malarstwa w Museum Svenstein w Holandii. Od 2002 r. prowadzi warsztaty malarstwa i rysunku, a od 2005 r. organizuje kreatywne warsztaty artystyczne - artevent.pl