Lot No.: 812
Nóż do papieru poety - Zygmunta hr. Krasińskiego (1812-1859)
stal, srebro grawerowane, srebro złocone; dł. 23,7 cm;
Francja, l. 40-50. XIX w.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
stal, srebro grawerowane, srebro złocone; dł. 23,7 cm, szer. rękojeści 2,5 cm, ostrza - 2,3 cm;
Francja, l. 40-50. XIX w.
Ostrze złocone, nieznacznie rozszerzające się, zakończone trójkątnie. Rękojeść płaska, zakończona trójlistnie, dwustronnie dekorowana srebrną inkrustacją z motywami arabeski; z wierzchu pośrodku w owalu -
grawerowany monogram „ZK” pod hrabiowską koroną; nad nią klejnot herbu Ślepowron - kruk z pierścieniem w dziobie; wokoło laurowe gałązki.
Obiekt był własnością Zygmunta hr. Krasińskiego (1812-1859), jednego z trzech polskich wieszczów, drugiego Ordynata na Opinogórze, jego ojcem był gen. Wincenty Krasiński.
8 000 zł