Lot No.: 705
Głuszec - prezent prezydenta Mościckiego dla ks. Radziwiłła
srebro próby 3 złocone, cechowane; wys. całości 16,5 cm;
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
srebro próby 3 złocone, cechowane (głowa psa z próbą i literą A, znak złotnika nieczytelny),
marmur; wys. całości 16,5 cm, szer. podstawy 15,5 cm, głęb. podstawy 11,5 cm;
Wiedeń, k. XIX w.
Pełnoplastyczna figurka tokującego głuszca z oczami z czerwonych kamieni, siedzącego na ułamanej gałęzi, umieszczony na podstawie romboidalnej z granitu pasiastego, na boku podstawy tabliczka ze złota pr. ok. 500, z dedykacją: Karolowi M.Ks. Radziwiłłowi/z podziękowaniem/ Prezydent R.P. Ignacy Mościcki/Dawidgródek 20.II.1931 r.
W lutym 1931 książę Karol Mikołaj Radziwiłł (1886-1968) II ordynat dawidgródzki, zorganizował polowanie, na które zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Mościckim na czele.
12 000 zł