Lot No.: 830
Kantyna podróżna
drewno, inkrustacja (mosiężna żyłka i masa perłowa), brąz, szkło kryształowe;
Francja (?),3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
wym. skrzynki: 28,5 x 34 x 26 cm; wys. karafki z korkiem 21 cm, wys. kieliszka 7 cm;
4 karafki z korkami, 9 kieliszków, skrzynia z uszkodzeniami na wieku i drobnymi brakami w inkrustacji, stopki niektórych kieliszków uszczerbione;
Francja (?),3 ćw. XIX w.
Skrzynka prostopadłościenna o falistym froncie, zdobiona intarsją i inkrustacją na ściance przedniej i na lekko wypukłym wieku. Kantynę otwiera się poprzez uniesienie frontu wraz z wiekiem zespolonym zawiasami; po bokach - ścianki odchylane na zawiaskach; Szkła umieszczone we wnętrzu skrzyni na drewnianym stelażu z odpowiednimi gniazdami (4 na karafki, 16 na kieliszki), z uchwytem pośrodku.