Leonard PĘKALSKI (1896 Grójec-1944 Warszawa)
Lot No.: 152
Pejzaż ze snopkami
akwarela, karton; 36 x 50 cm;
niesygn..
akwarela, karton; 36 x 50 cm;
niesygn..
Na odwrocie odręcznie: Praca prof. Leonarda Pękalskiego jest autentyczna, co stwierdzam własnoręcznym podpisem J. Sawicka (siostra profesora).
W katalogu wystawy monograficznej artysty Leonard Pękalski 1896-1944. Wystawa pośmiertna, Warszawa 1969, poz. 110