Lot No.: 710
Kielich mszalny
srebro złocone próby ok. 900 cechowane; waga 537 g.
Belgia?, 2 tercja XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
srebro złocone próby ok. 900 cechowane (monogram złotnika JH, cecha mało czytelna – prawdopodobnie belgijska z lat 1831-68) ;
wys. 24,6 cm, średnica stopy 14,3 cm; waga 537 g.
Belgia?, 2 tercja XIX w.
Na wielolistnej profilowanej i wywyższonej stopie dekorowanej trzema rocaillowymi rezerwami z emblematami wiary – Krzyż, nadziei – kotwica i miłości – serce gorejące; trzon z nodusem gruszkowatym ozdobiony liśćmi akantu i ceownikami; czara półkulista, o rozchylonej krawędzi,
z koszyczkiem ażurowym zdobionym rocaillowymi rezerwami z przedstawieniami Arma Christi oraz kłosami zboża i winnej łozy ułożonych w bukiety.