Lot No.: 704
Puchar z nakrywką
srebro próby 13 częściowo złocone, cechowane; waga 1151 g.
Niemcy?, po poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
srebro próby 13 częściowo złocone, cechowane (monogram złotnika DP lub OP i próba 13 w owalach);
wys. 38,5 cm, średnica stopy 15,5 cm; waga 1151 g.
Niemcy?, po poł. XIX w.
Na okrągłej, wielolistnej, wysklepionej, żebrowanej i puklowanej stopie, ozdobionej winnymi łozami zachodzącymi na dolną, wybrzuszoną część korpusu, wyżej dekorowanego biegnącymi pionowo gałązkami winorośli, które pod górną krawędzią łączą się ze sobą tworząc arkadki;
nakrywka kopulasta zwieńczona pełnoplastyczną figurką małego Bachusa trzymającego pod pachą dzban i kielich w uniesionej dłoni; wnętrze złocone.