Lot No.: 1825
Szkatułka na biżuterię w formie sekretarzyka
drewno intarsjowane, inkrustowane kością; wys. 29 cm, szer. 20,8 cm;
Bliski Wschód, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
drewno intarsjowane, inkrustowane kością; wys. 29 cm, szer. 20,8 cm, głęb. 13,7 cm.
Bliski Wschód, XIX/XX w.
Mebelek 2-strefowy: dołem wsparty od frontu na 2 kolumienkach; w głębi szafka z umieszczonymi po bokach szufladkami (po trzy z każdej strony). Część górna z dużą szufladą, wyżej biureczko osłonięte wiekiem ćwierćbębnowym. Zwieńczenie w formie niszy z szachownicową posadzką, oflankowanej parą kościanych kolumienek. Blat górny opasany ornamentem z trapezowatych inkrustacji kościanych. Całość zdobiona geometryczną dekoracją z łamanej szarfy i rozet, z intarsja filetową; na wieku biureczka podłużny kartusz z arabskim napisem.