Lot No.: 815
Para świeczników 3-ramiennych
brąz złocony, porcelana; wys. ca 30 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
brąz złocony, porcelana; wys. ca 30 cm, szer. ramion ca 16,7 cm, średnica podstawy ca 12,5 cm.
Europa Środkowa, k. XIX w.
Stopy koliste, ozdobione reliefowym ornamentem z motywem kampanuli i dwoma pasami perełek, wsparte na 3 nóżkach rocaille’owych. Podstawy trzonów cylindryczne, porcelanowe, z malowaną naszkliwnie barwną wicią kwiatową pomiędzy dwoma pasami niebieskimi (w typie „bleu de roi” z Sevres). Wyżej trzony z brązu - z wielolistną rozetą, półkulistym nodusem, z którego wyrastają ramiona w formie trzech bogato ulistnionych gałązek maku, zakończonych tulejkami na wielopłatkowych talerzykach, z profitkami o perełkowych krawędziach.
Po wewnętrznej stronie porcelanowych elementów litery: „E. E” (flamastrem?).
Brak jednej profitki. Klejone pęknięcie jednego z porcelanowych pierścieni.