ANDRZEJ CISOWSKI (UR. 1962)
Lot No.: 409
Bez tytułu, 2015
olej, płótno; 130 x 180 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Cisowski 2015.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
olej, płótno; 130 x 180 cm;
Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1987 roku, w pracowni Rajmunda Ziemskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Du¨sseldorfie, w pracowniach prof. A.R. Pencka i Konrada Klaphecka. W początkowej fazie twórczości związany był z ruchem Neue Wilde, „nowej ekspresji”. Ostatecznie jednak, w swych inspiracjach, sięgną po formy estetycznie powiązane ze sztuką komiksu czy kolażem. Obrazy Andrzeja Cisowskiego znajdują się w kolekcjach Zachęty Sztuki w Olsztynie i Bielsku-Białej, oraz w licznych prywatnych zbiorach m.in. w Niemczech, Holandii, USA, Japonii. Andrzej Cisowski był Dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Dzie dzictwa Narodowego w 2005 oraz 2007 roku. W 2005 roku otrzymał nagrodę kwartalnika EXIT za wieloletnią kreatywną obecność w różnych dziedzinach aktywności twórczej. Laureat II nagrody 39. Biennale Malarstwa „Bielska jesień" w 2009 roku.
(źródło: culture.pl, galeriabielska.pl)