Lot No.: 909
Toaletka art déco
fornir: palisander; 146,5 x 119 x 35,5 cm; śr. lustra 118 cm;
Europa Środkowa (Polska ?), lata 30. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
z dużym okrągłym lustrem i powtarzającą jego kształt podstawą, fornir: palisander;
146,5 x 119 x 35,5 cm; śr. lustra 118 cm; Europa Środkowa (Polska ?), lata 30. XX w.
Toaletka z okrągłym lustrem umocowanym na podstawie łukowato wygiętej u dołu, z półeczką na prawym boku i z trzema szufladkami o wybrzuszonych licach na lewym boku oraz dwoma półeczkami na nim zawieszonymi, fornirowana wzorzystą okleiną.
Toaletka w stylu art déco, której dużą ozdobą jest potężna nieobramiona kolista tafla lustrzana ujęta u dołu kontrastującą z nią okleinowaną ciemnym egzotycznym fornirem łukowatą podstawą. Luksusowy mebel wykonany w Polsce na wzór zachodnich modeli.