Lot No.: 520
Para lichtarzy
z dekoracją kwiatową i puttami;
Miśnia, XIX/XX w. - XX w.,
model Ernsta Augusta Leuteritza (1818 - 1893)
z dekoracją kwiatową i puttami
Jednoświecowe, 2-dzielne, montowane na metalowy trzpień. Trójdzielne, konsolowe podstawy z plastycznymi gałązkami kwiatowymi i figurkami trzech
półnagich puttów z girlandami kwiatowymi lub koszem kwiatami, siedzących na narożach. W owalnych kartuszach na bokach - kompozycje kwiatowe
w typie dalekowschodnim. Trójdzielne trzony z plastyczną dekoracją kwiatowo-liściastą, zwieńczone tulejką na świecę. Dekoracja barwna z przewagą błękitu
kobaltu. Ubita tulejka jednego lichtarza. Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne. Wys.47,2cm
Sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, wycisk:99, czerwienią naszkl.:5., wycisk 3-cyfrowy (na jednym lichtarzu, ukryty częściowo pod montażem): 200
Miśnia, XIX/XX w. - XX w., model Ernsta Augusta Leuteritza (1818 - 1893)