Lot No.: 518
Patera deserowa
z muzykującymi puttami
Niemcy, Plaue, Von Schierholz'sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH., XIX/XX w.
z muzykującymi puttami;
patera dwudzielna; koniczny kosz o ażurowych bokach wycinanych w pręty, z plastyczną dekoracją gałązką kwiatów i owoców wokół; wysoki trzon
przechodzący w 4-dzielną podstawie - z plastycznymi girlandami owoców i kwiatów. U podstawy trzonu - dwa półnagie, uskrzydlone putta z mandoliną i
tamburynem. Kosz montowany na trzonie na metalowy wpust (drobne ubytki dekoracji plastycznej: listki i kwiatki);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 36,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: krzyżujące się dwie podwójne linie, wyciski: 515, 73; naszkl. czerwienią: 5.
Niemcy, Plaue, Von Schierholz'sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH., XIX/XX w.