Lot No.: 902
Para krzesełek w manierze Ludwika XVI
drewno rzeźbione, złocone; tapicerka; obicie żakardowe;
wys. 94,5 cm, szer. 44 cm, głęb. 51,5 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
drewno rzeźbione, złocone; tapicerka; obicie żakardowe; wys. 94,5 cm, szer. 44 cm, głęb. 51,5 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Wsparte na 4 kabriolowych nóżkach, z wolutową stopką na obcasie i kolanem zdobionym snycersko liściem akantu. Siedziska podkowiaste, tapicerowane, ujęte złoconym oskrzynieniem z motywem zwijanej szarfy. Oparcia pełne, medalionowe, wyściełane, na 4-grannych wspornikach z motywem akantu, w ramiakach z ornamentem laurowym, zwieńczonych plastycznymi różyczkami. Obicie stylowe, w kremowo-złoto-zielone pasy - gładkie i z wzorem wici kwiatowej, różanych wianków i koszów z różami. [Jedna z tylnych nóżek - ze śladem klejonego pęknięcia].