Lot No.: 621
Popielniczka z syrenami
porcelana, brąz złocony; wys. 8 cm, średnica 12 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, XX w.
porcelana, brąz złocony; wys. 8 cm, średnica 12 cm, szer. z figurkami 16,8 cm.
Z porcelanowym talerzykiem, zdobionym wzdłuż krawędzi ornamentem ze złotych listków, z parą uchwytów z brązu złoconego w formie figurek klęczących syren o dwu ogonach rybich; brzegi talerzyka ujęte falistą “taśmą” z brązu: zaklęśnięcia zdobione grawerunkiem kwiatowym służą odkładaniu papierosów; na spodzie talerzyka znak podszkliwny, zielony, z koroną na tle skrzyżowanych kilofów(?) i czerwony numer: “3090”;