Lot No.: 1906
Serwantka stylowa
fornirowana mahoniem, intarsjowana w motywy klasycystyczne;
184,5 x 122 x 42,5 cm, Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Serwantka o prostych bokach i froncie, zwieńczona faliście, zamykana dwuskrzydłowo, wsparta na czterech esowatych nogach. Skrzydła drzwi przeszklone w górnej partii, u dołu pełne z nałożonymi prostokątnymi płycinami, wciętymi łukowato w narożach. Całość fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi dekoracjami u dołu na skrzydłach drzwi podwieszonymi na wstęgach festonami oraz niewielkimi rzeźbionymi aplikacjami: w zwieńczeniu liściem, perełkowaniem na przednich narożach, niewielkim fartuszkiem pod szafą i rzeźbionymi w liście przednimi nogami.
Serwantka z kompletu mebli do jadalni, wykorzystywana głównie do przechowywania serwisów i bibelotów, a także bielizny stołowej. Utrzymana w stylu angielskich mebli historycznych inspirowanych meblami rokokowymi i klasycystycznymi.
1 100 zł