Lot No.: 911
Sekretarzyk w stylu Ludwika Filipa
ze stołową podstawą i niewielką nastawką, mahoniowy; 117 x 112 x 71,5 cm;
Polska, 3 ćwierć XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Polska, 3 ćwierć XIX w.
Sekretarzyk na stołowej podstawie, o lekko sfalowanej formie, z wysuwanym pulpitem i dwoma szufladkami w oskrzynieniu, wsparty na czterech tralkach, z wąską nastawką z sześcioma szufladkami ujmującymi pięć wnęk i centralnie umieszczoną jednoskrzydłową szafkę. Całość mahoniowa i fornirowana wzorzystym mahoniem. Pulpit wyklejony suknem. Na bokach blatu i z trzech stron nastawki galeryjka z tralek. Nogi bogato profilowane, z wąskimi pierścieniami u góry i u dołu.
Sporych rozmiarów sekretarzyk z 2 połowy XIX wieku, wykonany w stylu Ludwika Filipa z praktycznym dużym blatem i wieloma schowkami, ozdobiony fornirem o urozmaiconym rysunku. Tego typu duże sekretarzyki obecnie rzadko pojawiają się w handlu antykwarycznym. Prezentowany egzemplarz odznacza się ładną linią i proporcjami.