Lot No.: 904
Para szafek nocnych w stylu art deco
fornirowanych czeczotą orzechową i różą, 67,3 x 55 x 37 cm;
Polska, 20/30. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
fornirowanych czeczotą orzechową i różą, 67,3 x 55 x 37 cm,
Polska, 20/30. XX w.
Szafki o prostopadłościennym kształcie, zaokrąglonym na narożach, z szufladkami pod blatem i niewielkimi wnękami otwartymi od zewnętrznej strony (antytetycznie), zamykane poniżej dwuskrzydłowo, wsparte z przodu na płozach, z tylu na parach graniaków. Fornirowane fornirem czeczotkowym, na narożach ujęte różą.
Szafki nocne, stosunkowo sporych rozmiarów, zapewne z kompletu mebli do sypialni. Charakteryzują się bryłowatą budową w typowy sposób zaokrągloną na narożach, atrakcyjnie wykończoną czeczotą orzechową, ujęta i przeciętą pasami róży. Okleiny te były często używane w dwudziestoleciu międzywojennym, jednak rzadko w meblach do sypialni.
2 800 zł