OFERTA
Lot No.: 2
A) Przywiley y i constitucie seymowe
B) Constytucye koronne, statuta y przywileie koronne y W.X.L. , 1732
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
za panowania Ić Krolew: Miłości Zygmunta Trzeciego roku Pańskiego M. D. LXXXVII
Kraków 1637. W Drukárniey Andrzeiá Piotrkowczyká, Królá J. M. Typográphá Roku Pańskiego,
34 x 22 x 15 cm, oprawa skórzana późniejsza, zmieniona kolejność stron po oprawie introligatora, barwne i czarno białe drzeworyty herbowe narodowe i królewskie, winiety i inicjały w drzeworycie.
Stan zachowania: brak karty tytułowej, zamiast której przełożono kartę tytułową rozdziału, poza tym stan dobry.
Zawarty w książce rejestr Konstytucji i przywilejów Koronnych wymienia lata od r. 1550 do 1609.Tom zawiera konstytucje sejmowe koronne i litewskie, uniwersały poborowe, uchwały, dekrety i lauda.
Chronologicznie obejmuje panowanie Zygmunta Augusta, Henryka Walezego, Stefana Batorego i Zygmunta III.
na walnych seymach od Roku Panskiego 1550 az do roku 1726 uchwalone ad ideam Herbuta zebrane przez Stanisława Kożuchowskiego ułożone (....), Virginis & Martyris A.D. 1732, 34 x 21 x 8 cm,
oprawa skóra XX w. Stan zachowania: brak strony tutułowej i pierwszych kart nieliczbowanych, ubytki i zagięcia kilku kart, ślady zalania i dość liczne zaplamienia wszystkich stron, poza tym stan zadowalający.