Lot No.: 1902
Szafka kredensowa stylowa
fornirowana mahoniem, intarsjowana w motywy klasycystyczne;
112 x 135 x 57,5 cm; Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Szafka kredensowa o prostych bokach i falistym froncie, wsparta na czterech esowatych nogach. Korpus z pojedynczymi szafkami zamykanymi jednoskrzydłowo, ujmującymi znajdujące się po środku dwie szuflady, pod którymi jednoskrzydłowo zamykana komora; zwieńczony z tyłu blatu niewielką platformą. Na skrzydłach bocznych drzwi nałożone prostokątne płyciny, wcięte łukowato w narożach. Całość fornirowana, ozdobiona intarsjowanymi dekoracjami: na skrzydłach drzwi bocznych szafek podwieszonymi na wstęgach festonami i wazą na środkowych oraz niewielkimi rzeźbionymi aplikacjami: perełkowaniem na przednich narożach i rzeźbionymi w liście przednimi nogami. We wnętrzach szafek pojedyncze półki.
Szafka kredensowa, pełniąca funkcje pomocnicze bufetu z kompletu mebli do jadalni, przeznaczona do przechowywania dodatkowych sztućców i zastawy. Podobnie jak prezentowany bufet utrzymana w stylu anielskich mebli inspirowanych rokokiem i klasycyzmem.
1 000 zł