Lot No.: 602
Talerz dekoracyjny z gryfem z tarczą herbową
Karl Rudolf Ditmar (1818-1895), Znojmo, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z krakelurą; wys. 5 cm, średn. 40,5 cm;sygn. wyciskiem: 1857, 3, nieczytelny znak w kręgu.
Karl Rudolf Ditmar (1818-1895), Znojmo, Morawy, Austria (obecnie: Czechy), ok. poł. XIX w.
Płaski talerz z otworem do zawieszania w obręczy dennej, z barwną dekoracją reliefową: gryf z płomieniem buchającym z dzioba, trzyma w pazurach niebieską tarczę herbową z trzema kremowymi lilijkami na ukośnej wiśniowej taśmie; motyw heraldyczny umieszczony pośród wijących się roślinnych pędów z liśćmi i gałązkami kwiatowymi z dekoracyjnymi pąkami.
Dobre wzornictwo i technologia.