Lot No.: 1902
Szafka kątowa neostylowa
fornirowana mahoniem; wys. 149,3 x gł. 58 cm, boki 66,3 cm,
Europa, 1 ćw. XX w.;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Europa, 1 ćw. XX w.;
Szafka kątowa, o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, zamykana jednoskrzydłowo, wsparta od frontu na esowatych nóżkach zakończonych pantoflem, z tyłu na graniastej. Na froncie apliki czernione z palmet i liści oraz z perełkowanej listwy. We wnętrzu trzy półki.
Szafka w stylu mebli wykonywanych około 1915 - 25, których formy czerpały z historycznych zasobów, a jednak były przetworzone do współczesnych potrzeb. Meble inspirowane stylem klasycystycznym, czy biedermeierowskim bardzo dobrze się sprzedawały, były i są nieustannie produkowane. W tym stylu tworzyło w Polsce wielu czołowych artystów, głównie pokolenia 1901 TPSS.