Lot No.: 904
Szafka-barek w stylu art déco
w formie walca, fornirowana palisandrem;
67 x śr. 48 cm; Polska, 1925-30;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Szafka w formie walca zamykana u góry i na dole parami skrzydeł, wsparta na profilowanym cokole, z niklowanymi kulistymi uchwytami. Całość okleinowana wzorzystym, ciemnym fornirem palisandrowym. U góry wnętrze przedzielone pionową przegrodą na dwie komory. Szafka pomocnicza reprezentatywna dla stylu art déco w Polsce w 2 połowie lat 20. XX w. O typowym, kubizowanym kształcie ozdobionym mocno wzorzystym fornirem oraz niklowanymi okuciami. Takie połączenie kontrastowych, a jednocześnie, wraz z formą, nowoczesnych materiałów było rozpowszechnione w szczytowym okresie stylu. Obecnie tego typu meble rzadziej pojawiają się na rynku antykwarycznym.
2 700 zł