Lot No.: 835
Fontanna ogrodowa
brąz, patyna zielona; wys. ca 370 cm, średnica ca 120 cm, podstawa 88 x 88 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
brąz, patyna zielona; wys. ca 370 cm;
Włochy, XX w.
Podstawa na planie krzyża greckiego; pośrodku trzon w formie 8-grannej kolumny; wokół niego figury alegoryczne pór roku - cztery młode kobiety w fałdzistych szatach: jedna z rogiem obfitości, druga z winnymi gronami, trzecia z wiązanką róż, czwarta z gałązkami lauru. Nad nimi wielka misa basenu, puklowana od dołu; wokół bocznej krawędzi rozmieszczone symetrycznie 8 lwich głów - żygaczy z rurkami w paszczach; pomiędzy nimi - stylizowane rozety na tle liści akantu. Pośrodku basenu - figura kobieca w fałdzistej szacie, z włosami upiętymi w kok i częściowo rozpuszczonymi na ramiona, trzymająca w ręku długą, wijącą się esowato łodygę kwiatu o dzwonowatym kielichu.