Lot No.: 820
Ikona - Zaśnięcie Marii
tempera na desce, 2 szpongi; rama drewniana, polichromowana, złocona, rzeźbiona;
105 x 68,5 x 9 cm. Podkarpacie?; k. XVIII w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
tempera na desce, 2 szpongi; rama drewniana, polichromowana, złocona, rzeźbiona; wymiary
z ramą: 105 x 68,5 x 9 cm.
Podkarpacie?; k. XVIII w.
Pośrodku kompozycji - spoczywające na marach ciało Marii otulone czerwonym płaszczem i pochylony nad nim Chrystus w czerwonej szacie i niebieskim płaszczu, trzymający na ręku duszę Matki spowiniętą jak niemowlę. Po bokach zgromadzeni apostołowie. U dołu obrazu postać Archanioła Michała, karcącego kapłana Jofaniasza, usiłującego zbeszcześcić katafalk. Tło ikony złote, w głębi zarysy architektury. Obraz ujęty ramą z ażurowymi, snycerskimi elementami z motywem stylizowanych, złoconych liści.
3 600 zł