Elżbieta BANECKA (ur. 1965)
Lot No.: 2
Tokimono, 2017
akryl, olej, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Elżbieta / Banecka / 2017
sygn. i dat. p. d.: Elżbieta / Banecka / 2017;
opisany na dole passe-partout oraz na odwrocie: „Tokimono”, płótno + akryl + olej, Elżbieta Banecka 2017;
Do pracy dołączony album.
Malarka, graficzka i scenografka. Ma na koncie liczne nagrody za prace projektowe i graficzne. Obecnie jej aktywność twórcza koncentruje się na grafice artystycznej, grafice projektowej (jest m.in. autorką projektów wielu okładek albumów muzycznych, takich wykonawców jak: Andrzej Zaucha, Jonasz Kofta, Perfect), malarstwie oraz książce artystycznej. Prace Elżbiety Baneckiej znajdują się w zbiorach wielu muzeów, galerii i w kolekcjach prywatnych. Elżbieta Banecka ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Warszawie, na którym studiowała w latach 1985–1991. Dyplom zrealizowała w pracowni Jana Tarasina. Jest profesorem tytularnym. Pracuje na Wydziale Scenografii ASP w Warszawie, gdzie prowadzi Pracownię Rysunku i Koloru.
2 200 zł