Lot No.: 901
Biurko w stylu art déco
przyścienne, o asymetrycznej budowie, fornirowane orzechem; 77 x 120 x 59 cm;
Polska, pocz. 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Polska, pocz. 30. XX w.
Biurko przyścienne z prostokątnym blatem zaokrąglonym na narożach, z trzema szufladami pod blatem, półeczką i szafką zamykaną jednoskrzydłowo po lewej stronie, a o prawej rzędem trzech półek, fornirowane orzechem, wsparte na czterech graniastych nóżkach. Półki od zewnętrznej strony wsparte na rurce niklowanej. We wnętrzu szafki trzy szuflady.
Niewielkie biurko o kubizowanej formie właściwej meblom wykonywanym w Polsce w końcu lat 20. i na początku 30. XX w. Skromna forma i oprawa mają jednocześni wszystkie cechy typowe dla tego okresu w wytwórczości meblowej: jak bardzo popularna krajowa okleina orzechowa, czy rurki niklowane nadające meblowi pożądanej wówczas nowoczesności.