Lot No.: 836
Ekran kominkowy w stylu biedermeier
z ramą wypełnioną wełnianą, haftowaną tkaniną, o konstrukcji fornirowanej mahoniem;
141,5 x 83,3 x 46,7 cm; Europa, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Ekran z prostokątną ramą wypełnioną tkaniną, zakończony schodkowym zwieńczeniem, wsparty na esowatych dwójnogach. Konstrukcja fornirowana mahoniem, ozdobiona jasnymi, zdwojonymi żyłkami. Tkanina ozdobiona haftem z wstęgą z żyłek tworzącą dwa przecinające się, faliste i ukwiecone pola, dodatkowo z bukietem kwiatów po środku.
Ekran o prostej formie charakterystycznej dla mebli postkalasycystycznych. Rama na stałe zmontowana z konstrukcją, wypełniona dobrze dobraną tkaniną haftowaną w kwiaty oraz sposobem dekoracji bardzo modnym w okresie biedermeieru.