Lot No.: 1614
Zestaw trzech firmowych butli na piwo, z kapslami na zawiasach
kamionka jasnobeżowa, szkliwo solne, metal;
wys.: 1) 25 cm, 2) 25,5 cm , 3) 23,5 cm; sygn. wyciskiem: 1) DSW w 5- kątnej ramce, 2) - bez sygnatur,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
3) sygn. wyciskiem: motyw architektoniczny, niżej szyld z napisem: METTLACH i VB w półkolu, GES.GESCH./ REGU. PAT./ MADE IN GERMANY, 3, 12.
Niemcy, Villeroy & Boch, zakład w Mettlach, (1 butelka), nieustalone wytwórnie niemieckie (dwie butelki), XX w.
Trzy butle firmowe, dwie - browarów w Szczecinie i Wrocławiu; z wąskimi szyjkami i wylewem z małym dziobkiem przy krawędzi, zamykane kapslem z zatrzaskiem z drutu, zamontowanym na szyjce. Na froncie napisy:1) Bohrisch Brauerei A.G./ Stettin/ kogut na kole- sterze z napisem SCHUTZ - MARKE z boków/ UNVERKÄUFLICH; 2) Carl Schüssler/ Breslau/ Grün Str.37./ Vor Missbrauch wird gewarnt/ Unverkäuflich; 3) na kapslu krąg z literami E H i beczułka poniżej/Schutz-Marke.