Hilary KRZYSZTOFIAK (1926 - 1979)
Lot No.: 322
Bez tytułu [Wiwisekcja sowy brązowej II]
olej płótno, 100 x 81 cm;
olej płótno, 100 x 81 cm;
Praca utrzymana w stylistyce i o identycznych wymiarach jak kompozycje 322 z cyklu "Sowa brązowa", powstałe w 1965 r.
Por. Katalog wystawy monograficznej "Hilary - Hilary Krzysztofiak. 1926 - 1979. Malarstwo i rysunek."
[opr. H. Kotkowska-Bareja, E. Zawistowska], Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1997, kat. nr 57, 58, il. na s. 224, 225.