Lot No.: 839
Para lamp elektrycznych
masa plastyczna, szkło, płótno laminowane; wys. 70 cm.
Polska, 4 ćw. XX w.
Polska, 4 ćw. XX w.;
abażury - firma ART. / ABAŻUR, zał. w 1958 przez Jerzego Kromczyńskiego, Przeźmierowo k. Poznania.
Korpusy w formie wysokich prostopadłościanów na planie kwadratu, wykonanych z naśladującej bursztyn masy plastycznej, z wtopionymi kawałkami ciemnoczerwonego szkła; z wierzchu nałożone ażurowe, mosiężne płytki z wmontowanym mosiężnym, rurkowym trzonem, zakończonym parą oprawek na żarówki; abażury w formie wysokich walców z laminowanego, brązowego płótna, z naklejką firmową: „A ART / ABAŻUR”;
lampy różnią się nieznacznie barwą korpusów i wykończeniem trzonów;