Lot No.: 666
Zestaw do herbaty
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; srebro;
Rosja? (nie sygn.); XIX/XX w.
dwa dzbanki z pokrywkami - wys. 21 i 17,5 cm;
mlecznik - wys. 17 cm,
cukiernica z pokrywką - wys. 16 cm;
misa - wys. 10 cm, średnica 20,7 cm;
9 filiżanek - wys. 6 cm; 10 spodków - średnica 13,3 cm.
Rosja? (nie sygn.); XIX/XX w.
Dzbanki o nisko osadzonych, rurkowych dziobkach, okutych srebrem przy wylewie, mlecznik i cukiernica - na planie prostokąta o ściętych narożach, z uchwytami w kształcie litery J. Misa i filiżanki - o korpusach wielobocznych, rozchylonych. Dekoracja naczyń z pasem kolorowych bukiecików na białym tle; pozostała powierzchnia gładka, matowa, w kolorze kawy z mlekiem.
Widoczne pęknięcia przy dziobkach i wyszczerbienia na krawędzi jednego spodka.