Lot No.: 664
Czarka z pejzażem chińskim
porcelana cienkościenna „qingbai”, farby emaliowe;
wys. 8,2 cm; Chiny, XIX/XX w.
wys. 8,2 cm, średnica stopy 3,6 cm, wylewu 7,8 cm.
Chiny, XIX/XX w.
Naczynko półowoidalne, na kolistym cokoliku, dekorowane w dwojaki sposób: delikatnym niebieskim wzorem palmet przy dolnej krawędzi oraz pasem akantowych kartuszy pod wylewem; na brzuścu - fakturowo malowany pejzaż zimowy z pagodą i zabudowaniami świątynnymi na wzgórzach, z sylwetkami ludzi na śniegu. Wewnątrz czarki na dnie - niebieska dekoracja z parą smoków. Od spodu sygnatura niebieska, naszkliwna - kwadratowy stempel z ideogramami chińskimi.