Lot No.: 1823
Waza dekoracyjna
alabaster; wys. 48 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
alabaster; wys. 48 cm, podstawa 15,5 x 15,5 cm; średnica wylewu 26 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Podstawa w formie kwadratowej plinty; wyżej cylindryczny cokół z podwójnym, wypukłym pierścieniem u dołu i płaską przewiązką w połowie wysokości. Stopa wazy kolista, w otoku z muszli; trzon z kołnierzem akantowym i koszykiem z liści akantu pod brzuścem. Korpus dołem kulisty, spłaszczony, w plastycznej oprawie z liści i gron winnej latorośli; wyżej rozchylony kielichowo, gładki; wokół wylewu kołnierz z plastycznych liści akantu, ze sznurem perełek wzdłuż brzegu. Widoczne w kilku miejscach klejenia i ubytki kamienia.