Lot No.: 1812
Kasetka intarsjowana
drewno - mahoń, orzech, brzoza, intarsja (oliwka, drewna owocowe, barwione),
kalkomania, malatura, plusz; Francja, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
drewno - mahoń, orzech, brzoza, intarsja (oliwka, drewna owocowe, barwione), kalkomania, malatura, plusz; wys. 10,7 cm, szer. 23,8 cm, głęb. 12,3 cm.
Francja, XIX/XX w.
Szkatułka drewniana, z podstawą i wiekiem imitującymi leżącą książkę; w podstawie - wysuwana szufladka z wypukłym licem - grzbietem książki zdobionym malowanymi, ulistnionymi gałązkami; na licu wieczka - napis: „SOUVENIR”; z wierzchu - intarsja z mandoliną na tle wiązanki kwiatów i jaskółką lecącą z gałązką w dziobku. Wokół krawędzi - pas kalkomanii imitującej mozaikę. Frontowa ścianka skrzyneczki naśladuje ustawione rzędem książki, z numeracją tomów od „I” do „XI”. Obsunięty w dół tom VI - odsłania dziurkę do klucza. Wnętrze kasetki wyścielone czerwonym pluszem.