Lot No.: 1805
Zestaw plakiet
1/ Zygmunt Józef OTTO (1874-1944)
Plakieta „JULIUSZ SŁOWACKI”, w 100-lecie urodzin
2/ Józef AUMILLER (1892-1963) - Medalion „JÓZEF PIŁSUDSKI”
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Odlewnia żelaza i metali Władysława AMBROŻEWICZA (czynna od 1904)
żeliwo, patyna; 39 x 27,3 cm
Warszawa, 1909
Prostokątna, z płaskorzeźbionym popiersiem poety; z prawej u dołu sygn.: „Z. OTTO”; niżej trzy splecione wieńce: różany z datą „1809”, cierniowy i laurowy z datą „1849”. Niżej napis: „TOW: ZACH: SZT: PIĘK: W KRÓŁ: POLSK. / R.1909”. W prawym dolnym narożu bity napis: „ODLEW AMBROŻEWICZA W WARSZAWIE”.
2/ Józef AUMILLER (1892-1963)
Medalion „JÓZEF PIŁSUDSKI”
brąz patynowany; średnica 24,8 cm.
Warszawa, 1928
Kolisty, z portretem zwróconym profilem w lewo; wokół krawędzi napis: „JÓZEF PIŁSUDSKI MARSZAŁEK”. Niesygnowany. Z tyłu u dołu wypukły napis: „NAKŁADEM / TOWARZYSTWA POPIERANIA / WYTWÓRCZOŚCI POLSKIEJ / W WARSZAWIE”