Lot No.: 817
Amfora w stylu II Cesarstwa
brąz patynowany, złocony, srebrzony; marmur toczony;
wys. 37,5 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 16 cm. Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Podstawa toczona, profilowana, z marmuru brązowego i zielonkawego. Waza z brązu; stopa kolista, wypukła, zdobna rytym pasem palmet. Brzusiec owoidalny, gładki; szyja cylindryczna, opasana ornamentem otrawianym i srebrzonym, ze stylizowaną wicią. Para uchwytów w formie pionowych, złoconych pętli nad główkami kędzierzawych puttów umieszczonych na tle rollwerkowych kartuszy. Na brzuścu z obu stron aplikacje - złocone i srebrzone - z jednej strony bukiety kwiatów i owoców, przewiązane wstążką z chwostem; z drugiej - liście trzcin i tataraku, źdźbła traw oraz 4 muszle w różnych kształtach.