Lot No.: 814
Ekrytuar i nóż do papieru
brąz patynowany i złocony; wys. 18 cm, szer. 36 cm;
Polska, Warszawa, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
brąz patynowany i złocony; wys. 18 cm, szer. 36 cm,
głęb. 21,5 cm; nóż - dł. 23,5 cm, szer. 2,5 cm.
Podstawa prostokątna, na 4 uskrzydlonych lwich łapach, z wydłużonym, zaokrąglonym na końcach korytkiem na pióra w otoku ze stylizowanych listków i grawerowaną na dnie dedykacją: „Swemu Kapelanowi wdzięczni Strażacy / Bełchów
dn. 4 / II 1923 r.”. W głębi - pojemnik na stalówki w kształcie półkulistej wazy zdobnej lancetowatymi liśćmi, podpieranej po bokach przez parę łabędzi, ze stożkową pokrywą zwieńczoną płomieniem. Z dwu stron wazy - para cylindrycznych
kałamarzy, zdobionych moletowaniem, z wieczkami na zawiasach, z uchwytem w formie karczocha na akantowej rozecie. Do kompletu przydany nóż do papieru - z gładkim ostrzem i rękojeścią zakończoną palmetką; z obu stron
trzonka - stylizowane gałązki lauru.