Lot No.: 835
Lustro z sielankowym obrazem
drewno (mahoń), tafla lustrzana; obraz - olej, płótno, sklejka;
wys. 171 cm, szer. 98 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
drewno (mahoń), tafla lustrzana; obraz - olej, płótno, sklejka; wys. 171 cm, szer. 98 cm, głęb. 8,7 cm.
Lustro wprawione w szeroką, prostokątną ramę drewnianą, ujętą po bokach profilowanymi listwami, a górą wydatnym, poziomym, profilowanym gzymsem. Wewnętrzne obramienie tafli oraz umieszczonego powyżej obrazu - wykrojone faliście, z półwałkowych listew. Pomiędzy
lustrem a obrazem, a także pod gzymsem u góry - powierzchnia ramy dekorowana snycersko reliefowymi motywami wici roślinnej, muszli i palmet. Malowidło na płótnie naklejonym na sklejkę - z pasterską sceną zalotów, w pejzażu z pasącym się stadem owiec. Lustro pierwotnie
umieszczone było na konsoli, obecnie przystosowane do zawieszenia na ścianie.