Lot No.: 848
Wilki do kominka
brąz złocony; środek - dł. 65,3 cm, wys. 6,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
brąz złocony; środek - dł. 65,3 cm, wys. 6,5 cm; naroża - wys. 32 cm, dł. 30 cm, szer. 11 cm.
Całość nawiązuje do architektury ogrodowej; listwa środkowa, ażurowa - w formie balustrady z motywem przenikających się owali uformowanych z wijącej się wstęgi; niżej pas pukli. Naroża z pełnoplastycznymi wazonami, opasanymi plecionkową przewiązką i dekorowanymi girlandami
z kwiatów; w zwieńczeniu - pokrywy z akantową rozetą i karczochem. Podstawy ozdobione motywem rozet, akantu, wolut i kaneli; na łącznikach z listwą środkową - mniejsze wazony zakończone płomieniem.